Antidotum na zło

06 października 2020

Kiedy pod koniec maja dodawałem tutaj ostatni wpis miałem jeszcze jakieś nadzieje, że nie cały rok kalendarzowy legnie w gruzach i że uda się gdzieś jeszcze polecieć i zaliczyć jakieś pokazy lotnicze. W zasadzie to do samego końca miałem nadzieję, że to właśnie USA będzie jednym z tych miejsc i po kilku miesiącach słuchania o wirusie jednak uda się wyjechać i odpocząć. Nic z tych rzeczy.

czytaj więcej

Czekamy...

27 maja 2020

Ten rok, lotniczo rozpoczął się bardzo dobrze. Już na samym początku miałem możliwość po raz kolejny być fotografem na pokładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To był dzień pełen wrażeń. Zrobiliśmy kilka lotów i ponownie powstało dużo ciekawych zdjęć śmigłowca, który lata dla LPR.

czytaj więcej

Airplane Boneyard - Tucson

11 marca 2020

Złomowisko znajduje się przy bazie lotniczej Davis-Monthan w miejscowości Tucson i jest najstarszym, a zarazem największym tego typu obiektem na świecie. Doskonała pogoda jaka panuje w tym miejscu, wilgotność powietrza nie przekraczająca 10-20% i brak gwałtownych zjawisk atmosferycznych sprawiły, że rząd Stanów Zjednoczonych podjął decyzję o magazynowaniu starych, wyeksploatowanych samolotów właśnie tutaj. Od czasów drugiej wojny światowej były składowane tutaj dziesiątki tysięcy maszyn, w tym słynne Latające Fortece – B-29.

czytaj więcej

Aviation Nation 2019

22 lutego 2020

Ostatnia impreza sezonu lotniczego 2019! Od pewnego czasu bardzo chciałem zobaczyć air show w Las Vegas i tym razem udało się zaplanować wycieczkę tak, żeby przez trzy dni móc być w bazie lotniczej Nellis.

czytaj więcej

Los Angeles Airport - Air to Air

09 stycznia 2020

Miniony rok był naprawdę dobry jeśli chodzi o ilość zdjęć lotniczych jakie miałem możliwość zrobić. Od dłuższego czasu jednak chodziła mi po głowie sesja air-to-air nad jednym z największych lotnisk komunikacyjnych na świecie LOS ANGELES INTERNATIONAL AIRPORT.

czytaj więcej

Aviation Michał Adamowski w nowej odsłonie

08 stycznia 2020

Stało się! Po 10 latach lotniczej przygody, postanowiłem poświęcić jej odrobinę więcej miejsca w przestrzeni internetu niż dotychczas. I tak zdjęcia lotnicze zebrałem na całkowicie nowej witrynie, na której będę chciał publikować kolejno relacje z lotniczych wydarzeń, w których mogłem uczestniczyć.

czytaj więcej